| augustmai87 a întrebat:

Este tarziu sa te apuci de biologie pentru medicina in clasa 12? Tin sa mentionez ca imi place si ma descurc nu sunt chiar paralela si am multe ajutoare. Exista sanse?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e deloc tarziu dar asigura-te ca citesti mult, zilnic si favsi niste variante.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti place si tragi taresa inveti materia, atunci chiar ai o sansa la medicina.
Dar cu chimia cum stai? Stii ca si la aia dai examen, nu?

| augustmai87 explică (pentru Violleta2022):

Vreau la tg mures si se da doar biologie

| Andersen2k18 a răspuns:

Este cam târziu. Adică era necesar cam din a 11-a, să te fi pregătit la bio mai mult si chimie. Acum ca esti a 12-a, o sa fie puțin dificil. Atât la bio cât și la chimie, mai ales că ai și bac. Trebuie să îți faci timp pentru toate, daca vrei sa iei admiterea, dar mai ales bacul.