| Marin_Sara_1992 a întrebat:

Eu o sa vreau sa fac facultate in Austria și as vrea niște păreri :
1. În Austria vei putea avea un viitor de succes?
2. Sunt suficiente locuri de munca acolo? ( vreau sa lucrez in drep )
3.Se câștiga suficienți bani acolo din slujba de avocat?
4. Îmi va fi greu sa ușor sa mă adaptez? ( știu germana )
5. Facultatea de drep in Austria va fi grea?
6.un sfat sincer ( cum sa mă acomodez mai ușor, cum sa imi fac drum spre meseria de avocat, sa imi spuneți cât de greu va fi sa trăiesc acolo...

Răspuns Câştigător
| DannyR0 a răspuns:

Inainte de toate vreau sa-ti urez succes la facultate si multa bafta in viitoarea ta cariera de avocat.
Acum nu vreau sa iei in nume de rau, dar tu cand te-ai hotarat sa studiezi in Austria nu stiai toate aceste detalii? Intrebarea ta are un nivel ridicat de dificultate si nu stiu cati oameni de aici au studiat acolo ca sa stie cum sunt universitatile austriece.
Totusi, stiu pe cineva care a studiat in Austria, iar din cate mi-a spus a fost o experienta grozava mai ales ca a intalnit oameni din toata lumea, india, mexic. Din cate stiu viata de acolo e mai scumpa ca in Romania, iar legat de adaptare, cred ca nu va fi greu, pana la urma te duci sa studiezi. happy
Viitorul cred ca ti-l poti cladi oriunde daca stii cum. Ca avocat va trebui sa stapanesti foarte bine limba germana pentru ca va trebui sa te intelegi cu clientii. Legat de bani, aici conteaza si cat de bine vei profesa in meseria aceasta, totul depinde de tine, tu trebuie sa fi mai bun ca un austriac ca sa poti sa ii iei locul, asa ca fi increzator, motivat, invata si sunt sigur ca vei reusi sa obti ce-ti propui daca muncesti si ai incredere deplina in tine. happy