| ILuuka a întrebat:

Eu vreau să ajung autor și scenarist de filme și jocuri, in fine chestia e ca voiam să știu dacă are sens să mai fii autor în 2021 dacă oricum lumea nu prea mai citește, adică pentru unii cărțile nu mai au farmec, păreri?

Răspuns Câştigător
| Alverto a răspuns:

Voiam se scrie corectwinking

Da, poți fi. Deoarece călătoria către lună tot cu un pas începe.

De ce zici că nu se mai citește? In continuare cărțile sunt cele mai bune surse de informare. Uite, multi spun că ei găsesc informații și pe internet, decat să citească din cărți, dar nu e așa fiindcă subiectul este mai intensificat în cărți, sunt informații mai de calitate.

Daca asta îți dorești, asta fii. Tu sa nu asculți ce îți zice lumea de rău, sa ai putere să crezi in visul tău!

| Anuket a răspuns (pentru Alverto):

Cum sunteți așa mulți profesori de limba română, mai bine demisionezi căci ILuuka a scris corect.

| ILuuka explică (pentru Anuket):

Da stiu dar nu am zis nimic. Oricum raspunsul lui a fost bun in alte privinte

| Anuket a răspuns (pentru ILuuka):

Nu știu cât de bun a fost răspunsul lui, pare în urmă.
Dacă totuși vrei o idee de actualitate, poți vinde cărți în format digital, adică tot pe internet, de aceea "multi spun că ei găsesc informații și pe internet, decat să citească din cărți". E mult mai comod.

| ILuuka explică (pentru Anuket):

Am vrut să te evaluez ca folositor dar nu ma lasă că sunt junior((:

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie ca tine. Am multe idei de scenarii, personaje, intriga dar desigur nimanui nu ii va pasa oricat de mult as lucra la el.

| Anonimgirltpu a răspuns:

Eu zic că merită. Întotdeauna vor exista oameni interesați de cărți, filme sau jocuri. Poți încerca. Dacă nu încerci vei ajunge să regreți cândva că nu ți-ai urmat visele.