| Alecu_Ioana-Maria_2000 a întrebat:

Eu vreau sa ma duc la Drept. La ce profil ar trebui sa ma duc la liceu? Eu as vrea la stiinte ale naturi dar nu prea cred ca o sa ma ajute in facultate.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Are putina importanta profilul liceului absolvit, te poate ajuta putin la admitere. Pentru drept este indicat sa urmezi un profil de filologie sau stiinte sociale.

| Randomuser2000 a răspuns:

Ce vrei tu, eventual daca ai un baiat de care iti place mult, du te la ce liceu merge si el, la liceu baietii sunt mult mai usor de cucerit

| skrtelmrs a răspuns:

Cu acel "naturi" nu cred ca o sa iei examentul de Bacalaureat pentru a te inscrie la drept.

| Alecu_Ioana-Maria_2000 explică (pentru skrtelmrs):

Am gresit si eu. Ce vrei?
naturii*

| laleauaneagra46 a răspuns:

Pai eu cred ca pentru a urma facultatea de drept nu prea conteaza ce profil urmezi atata timp cat te axezi foarte bine pe materiile de care ai nevoie la bac si admitere. Bineinteles ca in facultate nu o sa mai conteze ce ai invatat tu in liceu la chimie sau fizica dar cu ambitie poti intra la facultate indiferent de profilul ales.

| itisnotimportant a răspuns:

Științe sociale sau filologie.