| anonim_4396 a întrebat:

Exista in IT jobul de arhitect sau pozitia aceasta? Cat se castiga in zona aceasta?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista pozitia de arhitect software.
se castiga binisor avand in vedere ca ai nevoie de ceva experienta pentru asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dap. Mult.

| DenqOO a răspuns:

Exista software arhitect. Dar cam e altceva decat arhitectul de pe santier.
Ideea e ca termenul se bazeaza pe ideea de a stii cum sa construiesti... La unul cladiri, la celalalat aplicatii. DEci nu au nici o treaba cunostintele dintr-o parte cu cele din celalalt domeniu