| cezaranika a întrebat:

Exista in Romania colegiu de psihologie?
si detalii despre el
funda :*

Răspuns Câştigător
| diaac a răspuns:

Depinde la ce te referi. Exista Colegiul Psihologilor din Romania, de catre care toti psihologii trebuie sa fie atestati (si sa fie membri) pentru a putea profesa in acest domeniu in mod legal.

Colegiu in sensul de scoala (liceu) nu exista, pentru ca este un domeniu in care iti trebuie studii superioare pentru a profesa (masterat sau formare profesionala dupa absolvirea facultatii).

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exita colegii, exista doar facultati la care se intra dupa terminarea liceului cu diploma de bacalaureat.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe Facultatea de Psihologie.
Pa, pa.