| Necunoscutu92 a întrebat:

Exista locuri de munca cu 6clase facute?

Răspuns Câştigător
| Eugen_Tatu_1990 a răspuns:

Există locuri de muncă pentru cei care vor să muncească, chiar dacă au doar 6 clase happy

| Necunoscutu92 explică (pentru Eugen_Tatu_1990):

Ok de asta sincer nu stiam happy

| AnaBejenaru a răspuns (pentru Necunoscutu92):

Ideea este ca, atat timp cat exista persoane care isi doresc cu ardoare sa munceasca, gasesc oriunde.Sunt persoane care cu toate ca nu au nici scoala, nu au nici dorinta de a muncii.Aici este diferenta. Locuri de munca sunt,croitorie,constructii, sofat, distributie, lucrator comerical, in afara.Sunt multe posibilitati.

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai bine, urmează cursurile la fără frecvență, pentru a absolvi măcar opt clase. Și după aceea, dacă mai ai chef, te înscrii la școala profesională pentru a fi calificat într-o meserie.
Cu șase clase, nu prea ai de ales. Nu cred că ți-ai dori să te angajezi la serviciul de salubritate sau ca muncitor necalificat în construcții. Decât dacă te mulțumești cu puțin...

| Victor453 a răspuns:

Maturator! glumesc) este si asta o varianta dar de vor lua si in alte domenii

| IdNo a răspuns:

Pe camp sau te faci vanzator la piata sau pe santier. Cel mai bine dar si cel mai dificil si riscant e sa iti deschizi o afacere. Insa trebuie sa stii inainte ca esti in stare si ca ai un plan bine facut.

| zalmon a răspuns:

Da. De muncitor necalificat. ( daca nu exista nici experienta anterioara) si probabil in comert, menaj, hoteluri, etc.

| FullOfAnxiety a răspuns:

Da, exista. Insa in general, nu sunt cele mai placute. De exemplu muncitor cu ziua(pe santier, sa ingrijesti de gradina cuiva), menajera, babysitter etc.

| Eugen_Tatu_1990 a răspuns:

Da, doar ca trebuie sa stii o meserie, sau sa stii sa faci ceva foarte bine. Invata o meseriewinking Sau fa-ti o afacere.