| anonim_4396 a întrebat:

Exista modele de test psihologic pentru politie?
Vreau sa dau la politia de frontiera si am auzit ca e greu si sunt capcane.
Ce sfaturi aveti? Ce trebuie sa reuzulte din acel test? ( ca sunt sociabil, calm?)

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu sunt "capcane" si Da, iti trebuie aviz psihologic ca sa te înscrii la academie.
Nu exista teste care sa te pregătească pentru evaluarea psihologică. Ori esti ori nu esti apt sa fi politist.

| Ionut231312 a răspuns:

Du-te la psiholog, el are teste asemanatoare cu cele pe care le dai la politie. si stai linistit, trebuie doar sa fii atent si sa nu te razgandesti la raspunsuri(se dau si capcane, chiar multe).

| Lion56 a răspuns:

Cum ar fi sa fie modele la evaluarea psihologicalaughing tocmai asta e ideea, sa fii luat prin surprindere. Daca lumea s-ar pregati ar intra si cativa care nu ar fi buni si apti in domeniu, doar ca sunt tocilari si au facut teste inainte.