| donnie a întrebat:

Exista site-uri unde pot gasi joburi din diferite tari? Adica ceva cum e la noi ejobs, dar sa aiba locuri de munca din mai multe tari.

2 răspunsuri:
| TatianaIstrate a răspuns:

Pai si pe eJobs ai diverse joburi in strainatate si partea buna e ca aici ai garantia ca sunt verificate si nu sunt tot felul de firme fantoma... -- https://www.ejobs.ro/locuri-de-munca/strainatate/

| BlogdeInstalatii a răspuns:

Da, exista mai multe variante in fiecare tara.

De exemplu:
www.totaljobs.com
www.jobsite.co.uk
www.reed.co.uk
www.monster.co.uk
www.indeed.com

Este mai usor probabil, daca te hotarasti prima data la ce tara vrei. Si apoi sa cauti job-uri in tara respectiva.