| ciprian_8992 a întrebat:

Exista vreo facultate in afara de domeniul tehnic,medicina,politie, IT pe care o pot face si sa nu mor de foame dupa?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o facultate nu vine cu posturi de munca asigurate, aia este problema ta dupa ce termini facultatea, sa-ti cauti si sa-ti gasesti ceva de munca!
Sunt sute de absolventi de faculatate care, ca sa nu moara de foame, vand la tarabe in piata, vand prin magazine, spala pe jos pe la terase, culeg fucte prin strainatate, muncesc la camp, sau la constructii si cate si mai cate, doar pentru ca se fac facultatile pe banda si nu se gasesc locuri de munca.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Fac toti foame nu-ti fa griji. Abia 3-4 din 10 absolventi isi gasesc de lucru in domeniu sau pe aproape. Restul la hei rup.

| Rox3tte a răspuns:

Stiinte economice, as zice eu, da' cica faci mate.sad Eu acolo am optat si inca am dubii daca o fac sau ba... degeaba.

| samuelichim a răspuns:

Drept