| Derkes a întrebat:

Facultate de geografie sau scoala de maistri militari? Si de ce?

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Scoala de maistri militari - ai locul de munca garantat. Salariul e bun, locul de munca stabil, pensionare la 50 ani, etc.
Facultatea de geografie - daca ai pile si bani intri in invatamant: salariu mic si te freaca tot prostul la cap (ti se cere sa faci din coada de caine bici de matase si sa mai si pocneasca). Catedrele sunt de regula de Istorie-Geografie, deci trebuie sa faci si master in Istorie.
Recomand : maistru militar!