| Andreea175 a întrebat:

Facultate de Medicina la Timisoara sau la Sibiu? Unde credeti ca e mai bine? Sunt nehotarata.
Pareri, va rog

3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Ambele facultati bune. Sfatul meu e sa mergi unde e mai aproape de casa ta.Medicina se face peste tot. Plusuri si minusuri vor fi la ambele.Si asa, fiind mai aproape de casa, te mai poti duce in weekend sa te recreezi sau sa poti invata in liniste pentru o sesiune sau un examen important.

| alex15ccc a răspuns:

Timisoara este mai ok, eu dau la UMF cluj happy
succes!

| oParadox a răspuns:

Eu te-as sfatui la Timisoara pentru ca sunt din oras si stiu cum e (pentru ca acolo vreau sa merg si eu) e o facultate foarte buna si foarte grea, depinde de tine, si inclin spre raspunsul dat de Nirvanaaa, cu cat mai aproape de familia ta cu atat mai bine (acum depinde, poate pleci la facultate sa fii departe de familie).
Deci in concluzie ambele sunt bune, conteaza si ce specializare vrei.