| anonim_4396 a întrebat:

Facultatea de asistenta medicala generala se poate face si la fara frecventa?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Facultatea nu, e foarte grea.
Postliceala da (practic, nu teoretic, adica sunt cursuri de zi dar eu am vazut persoane care se duceau din an in paste, desigur ca nu e frumos sa faci asta)
Nu e mare diferenta intre facultate si postliceala, in sensul ca te poti angaja cu ambele diplome oriunde, singura diferenta ar fi ca cei care au facultate au salariul un pic mai mare

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar pentru psihiatrie.

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Categoric nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Cum sa faci medicina la ff? Nu ne jucam cu vietile oamenilor. Dupa absolvire o sa lucrezi cu oameni, cu sanatatea lor. In timpul facultatii ai de facut laboratoare si practica in spital sau clinici. Nu faci nici farmacia la ff, ce sa mai zic de asistent medical care este mana dreapta a doctorului?
Daca vrei sa lucrezi in medicina mergi la cursuri si laboratoare, daca nu mai bine te apuci de alta meserie. Medicina nu se invata cu grile de genul A, B, C, pentru a profesa dai examene serioase.
Spor happy

| Nonolita a răspuns:

Nu, in nici un caz!