| RomanescuRareş2000 a întrebat:

Facultatea de Biotehnologii din cadrul USAMV Bucuresti promite vreun viitor pe plan profesional? Am auzit ca este de viitor si ca iti poti gasi usor un loc de munca cu facultatea asta, dar nu am intalnit un fost student sau un profesor care sa-mi confirme acest lucru

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Asa sa intelegi ca viitorul in profesie inseamna studii de lunga durata(licenta+master) Cu doar licenta, mai greu de gasit un job! Iti cresti sansele daca, dupa ciclul de licenta vei gasi un program de masterat cum este cel din link-ul :http://www.biophysics.ro/

p.s. Greu de gasit locuri de munca pentru specializarile din oferta facultatilor care organizeaza admitere pe baza de concurs 'de dosare"! --- eu, una, le-as ocoli!