| anonim_4396 a întrebat:

Facultatea de Farmacie este o facultate care merită? O sa am un viitor daca o termin?

Răspuns Câştigător
| Marbea a răspuns:

Meseria de farmacist se cauta si se va cauta. Farmacii sunt aproape oriunde si la cat este lumea de bolnava tot timpul va fi nevoie de farmacisti.
Am o cunostinta farmacista care acum s-a apucat si de preparat cosmetice, asa ca eu zic ca merita, doar ca e mult de invatat.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am un fost coleg de liceu cu tată farmacist. El tot așa, și fiul lui, la fel.

| Andreeush a răspuns:

Dacă vrei să profesezi în țară da, merită. În afara țării nu e recunoscută diploma.

| Donsavas a răspuns:

Nu mai este atât de căutată fiindcă viitorul este nesigur. Alege medicina

| 70gabriela70 a răspuns:

La cum se vând pastilele. eu zic ca o sa aibă și copiii tai un viitor dacă o termină. Baftă!