| ELEMENT3110 a întrebat:

Facultatea de Geografie (Turism) sau de Horticultura (Peisagistica - Inginer Peisagist)?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Te auzi ce spui?
"Inginer Peisagist"
cate job-uri crezi tu ca, gasesti cu, chestia asta?!?
eu zic ca numeri pe degetele de la o mana ...si alea care sunt deja au destui oameni

in schimb in turism am tot auzit de freelancer-i, care si-au facut un site (pe fucibuci merge binemercic) si apoi primesc bani in plus PESTE pretul calatoriei ca sa duca turisti ca ghid in diverse locuri ale lumii (ghid permanent, adica, toata calatoria, nu numai cand intrii in muzeu)
asta da viata, faci si ce iti place (calatoresti) si iei si bani pestewinking

1 răspuns:
| anonima188888 a răspuns:

Turismul e un domeniu foarte frumos! Eu așa as face in locul tău!