| troleanurfvgg a întrebat:

Facultatea de matematica si informatica din Timisoara are 2 specializari: matematica si informatica. Intrebarea mea e: pot merge pe specializarea informatica daca admiterea o dau la matematica? Sau trebuie neaparat la informatica?

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

Nu. Dai admitere la specializarea la care vrei sa te duci. POTI da admitere la ambele, dar daca intrii la matematica de ex si la informatica nu, te poti duce doar la matematica. Daca esti nehotarat poti da linistit admiterea la ambele.