| vladgman a întrebat:

Facultatea de Stiinte Politice sau Administratie publica?
Sau ce alta facultate pentru un fost elev la filologie? si de ce?

Răspuns Câştigător
| badasssead a răspuns:

Sunt fosta absolventa de filologie, doar ca eu am terminat in urma cu un an si am urmat literele.trebuie sa te gandesti la profit in primul rand,stiintele politice e un studiu oarecum usor si administratia publica,deci vor fii destul de multi absolventi de astfel de profile insa nu vor fii foarte multe locuri de munca pentru domeniu. orienteaza-te,pana la urma, locuiesti in Romania, locuri de munca putine, de ce nu te axezi pe altceva, gen medicina, farmacie. oamenii peste tot au nevoie de ajutor, boli sunt.e placut sa ajuti apropo. :d mult succes! si felicitari pentru bac. respecte