| xbuburuzax a întrebat:

FACULTATEA DE ȘTIINȚE AGRICOLE, INDUSTRIE ALIMENTARĂ
și PROTECȚIA MEDIULUI, domeniul Agricultură / Montanologie este de viitor? Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Nu prea. in alte tari da.

| Darius392 a răspuns:

In Romania nu se prea arata a fi o facultate de viitor, insa in strainatate te va ajuta mai mult si vei castiga mai mult decat aici

| einsteinchen a răspuns:

Cluj?
Trebuie sa o iei in sens invers: cam cate locuri de munca ar fi in acest domeniu si cat de usor/greu va fi sa accezi la ele.

Agricultura in general este de viitor pentru ca avem nevoie de mancare dar in Romania mai mult se importa decat se produce.

Agricultura montana: mai mult o nisa la noi. Poate in Elvetia sau Austria sa fie ceva de lucru.

Succes!