| Alex_Eddy_1995 a întrebat:

Funda! Cine imi poate spune daca faci un liceu militar (ca cel de la Alba Iulia) esti obligat dupa sa urmezi cariera militara in armata romana... Adica dupa liceu de exemplu ai putea sa te duci in Statele Unite si sa te inrolezi...Sau este obligatoriu in armata romanie.Cine imi arata unde scrie asta, cu date clare are FUNDA!

2 răspunsuri:
| împartezâmbete a răspuns:

Atat timp cat armata nu este obligatorie, nu te poate obliga nimeni sa te inrolezi in armata romana!

| Alex_Eddy_1995 explică (pentru împartezâmbete):

Nu la asta ma refeream si la liceul militar...Adica dupa ce il termin si ei mi-au oferit cazare, masa etc gratuite trebuie obligatoriu sa lucrez pentru ei (adica in domeniul militar) aici, in tara si nu il alta tara.