| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA URGENT! Hey, ce licee din Cluj Napoca cu profil de limbi straine imi recomandati? Si ce limbi straine se studiaza la liceul respectiv? Ce alte materii se mai fac? Vreau sa se puna accentul cat mai mult pe limbi straine ca dupa sa pot da la facultatea de limbi straine...scz categoria nu stiam ce sa aleg

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Nu stiu daca exista liceu cu specializarea "araba" in Romania, dar in Cluj sigur nu exista.
Exista totusi licee care sunt cu program bilingv/intensiv o limba straina.
- Mihai Eminescu are clase de spaniola, portugheza, franceza.
- George Baritiu are clase de italiana
- George Cosbuc are clase de germana
- Gheorghe Sincai are clase de engleza

2 răspunsuri:
| aksynaievoluoy a răspuns:

Tin sa mentionez ca vreau sa dau la engleză-araba sau romana-araba
Asa ca daca stiti ce liceu exista cu specializarea araba va rog spuneti-mi...multumesc

| Guccifer2429 a răspuns:

Mihai Eminescu este foarte bun pe limbi, poate si Sincai.