| Mihaela_Sirbu_1997 a întrebat:

FUNDAAA URGENT! daca vreau sa lucre la birou... nu in fabrica ce liceu si facultate trebuie sa urmez pentru a lucra la birou, in social media

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce e asa urgent, dai maine la facultate si nu stii unde?

Chiar nu cred ca are asa mare importanta ce liceu faci... iar in social media sunt multe posturi la care se potrivesc multe facultati... dar cine stie daca mai functioneaza social media peste 7-8 ani cand termini tu liceul si facultatea

| Mihaela_Sirbu_1997 explică (pentru suntserios):

Am 11 ani laughing)

| suntserios a răspuns (pentru Mihaela_Sirbu_1997):

Si urgenta provine din?

| Victoria18 a răspuns:

Intact Media Academy.

| suntserios a răspuns (pentru Victoria18):

Aia nu e nici facultate nici liceu, sunt doar niste cursusi supraevaluate

| confiturix a răspuns:

Contabilitate

| Allexiiiaaaaaa786 a răspuns:

Depinde de ce vrei...
De preferat este liceul de matematică-informatica după care vei putea urma facultatea de informatica, deoarece salariul unui IT-st expert poate ajunge la 3000€/luna.( La început 1000€)
De asemenea, Poti sa urmezi Dreptul (liceu de științe sociale/filologie), job-ul de avocat fiind deatul de bine plătit.Insa, problema este ca un nr foarte mic de studenti care termină Dreptul își găsesc loc de muncă în domeniu.
Sfatul meu e sa mergi la un liceu de matematică-informatica, deoarece deschide multe porți spre facultate(în caz că nu îți plac științele exacte, mergi la filologie sau științe sociale)

| Mihaela_Sirbu_1997 explică (pentru Allexiiiaaaaaa786):

Daca vreau sa fac liceul de litere are ceva?

| Allexiiiaaaaaa786 a răspuns (pentru Mihaela_Sirbu_1997):

Nu există liceul de litere, ci facultatea de litere.Pentru a o urmă trebuie sa mergi la profilul de filologie.

| Adry05 a răspuns (pentru Allexiiiaaaaaa786):

Nu "trebuie" sa-l urmezi, e recomandat ca te ajuta oarecum

| Allexiiiaaaaaa786 a răspuns (pentru Adry05):

Da, este cea mai buna opțiune! Sunt puțini cei care pot urma o facultate de litere după ce au făcut un liceu de științe ale naturii sau matematică-informatica. Cea mai buna opțiune este un liceu cu profil uman.

| Mihaela_Sirbu_1997 explică (pentru Allexiiiaaaaaa786):

Vreau sa urmez liceul de litere din Deve iar apoi sa merg la universitatea Ovidius din constanta si sa ma angajez in social media... evident dupa ce termin universitatea....deci pot gasi ceva de lucru la birou in Constanta dat faptului ca vreau sa urmez aceste licee si facultati/universitati?

| Mihaela_Sirbu_1997 explică (pentru Allexiiiaaaaaa786):

Exista liceul de litere din Deva si parca Blaj

| Adry05 a răspuns (pentru Allexiiiaaaaaa786):

Da omule, am priceput, dar n-o mai zice de parca ar fi o obligatie, ca asta se intelege din raspunsul tau. Fata asta o sa creada ca doar de la filologie se poate intra la litere si de alte profile n-o primesc (am vazut deja zeci de intrebari cu pot intra la facultatea x de la profilul y deci nu vorbesc aiurea)

| LaMistoCuMonaLisa a răspuns:

Facultatea si liceu vietii