| papuciirupti a întrebat:

Geodezie vs constructii civile, industriale? avantaje si dezavantaje? care credeti ca o sa fie mai cautata peste 4 ani?

3 răspunsuri:
| papuciirupti explică:

Am inteles, merci!

| fundrive78 a răspuns:

Pamantul e intr-o continua schimbare si va avea permanent nevoie de masurare si cartografiere deci se gaseste ceva de facut non stop pe cand constructiile civile, industriale se afla pe un teren instabil (gen anul asta spre exemplu sunt in top la anul cade piata si nu mai construieste nimeni deci nu mai este nevoie de arhitecti, ingineri constructori etc) si poti sta o perioada buna pe tusa sau chiar nu gasesti de lucru. Este parerea mea si nu neaparat una avizata but just sayin'. Bafta!

| raducanuu a răspuns:

Poti incerca sa intrebi pe cineva care lucreaza in domeniu si stie sa te indrume. Recomand baietii de la http://terratestromania.ro cu mare drag! :)