| ComandoFOS01 a întrebat:

Hai noroc tuturor.

Aș vrea sa ma ajutați cu niște sfaturi, doar cei care stiu cu adevărat la ce ma refer, care lucrează in domeniu.
Am terminat liceul anul acesta și am luat bacalaureat-ul cu o notă destul de bună zic eu ( 7.60 )
Sunt foarte atras de a începe o căriera in domeniul militar, am depus dosarul pentru SGP. dar parca nu sunt mulțumit. Vreau ceva mai mult. auzind pe internet și din diferite surse că Forțele pentru operatii speciale recrutează în fiecare an, este un curs greu din câte am înțeles anul acesta doar 18 absolvenți au ajuns la finalul cursului. Sunt foarte atras și simt că e pentru mine. țin să precisez că am un corp și o masa musculară foarte bine dezvoltată, nu am făcut sală niciodată. am 1, 83 și 90kg.
Dacă sunt pe aici oameni care să-mi dea niște sfaturi, unde aș mai putea merge sa urmez o cariera militară. mă refer la ce școala și un motiv pentru care sa merg în acel loc.
O alta chestie. dacă o sa intru la SGP. cu timpul o sa îmi crească gradul? De exemplu peste 5 ani o sa fiu urcat in grad?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Citește asta ca să te edifici. https://bit.ly/33yTuWF