| andreea567890123 a întrebat:

Heeei.
La farmacie e mai usor decat la medicina umana?

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

E mai usor, chimia+biochimia e mult mai lejera decat biologie+anatomie+chimie+biochimie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| WhiteLife a răspuns:

Nu aș spune neapărat mai ușor. La Farmacie e multă chimie, sunt foarte multe reactii, care trebuie scrise pentru ca sa le inveti, pe când la Medicina este foarte multa teorie de tocit. Eu, una, nu as putea toci. Îmi e mai ușor să învăț reactii. Sunt studenta in anul 3 la Farmacie și am avut 2 ani o colega de camera la Medicina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La medicina umană șpaga e mai mare daca devii asistentă, baga românul mîna in buzunar pentru sanatate, îi pui o perfuzie banul, îi schimbi patul banul, nimic nu se face in spitale fara șpăgi.Deci fă te asistentă o sa o duci bine, ce varsta ai?

| andreea567890123 explică (pentru anonim_4396):

Din farmacie nu iesi asistenta