| CRISTINA0604 a întrebat:

Heei TPU nu stiu ce liceu sa urmez. imi place mult sa fac poze..sa editez sau sa iau cadre.dar de asemenea mi.ar place sa fiu avocata sau politista..as merge la academia militara..numai ca nu.mi place matehappy sau m.am gandit sa-mi deschid o agentie de turism (stiti cumva cu ce se mananca si ce salariu se ia?) Va rog sfatuiti.ma cu un liceu potrivit pentru una din variantele de mai sus. Multumesc anticipat❤

2 răspunsuri:
| Raniaa a răspuns:

Îți dorești să faci din pasiune, carieră?! Dacă îți place atât de mult, mergi la un liceu de artă.
Avocat, polițist si Atm nu au treabă între ele. Poți merge la filologie sau stiinte sociale, dar trebuie să renunți la atm. Acolo, matematica este cruntă, mai ales primul an. Dacă termini la un profil uman, după poți da, fie la academie, la drept, arte... turism.

| MrExtazy a răspuns:

Liceul de arta