| callmebyflowers a întrebat:

Hei, am 14, și în viitor îmi doresc să devin polițistă. Sunt clasa a VIII-a, iar mai departe dau la un liceu pe profil filologie. Îmi puteți da mai multe detalii clare și precise despre o carieră în poliție și cu ce probe se intră la academia de politie. As mai vrea și avantaje și dezavantaje + salariu.

Răspuns Câştigător
| BVRNOUT a răspuns:

Salut,iti pot spune din propria experienta a surorii mele.Ca sa intri la Academie trebuie sa inveti foarte, foarte mult.Dai proba teoretica(romana/istorie/engleza.)si proba practica.Salariul nu e asa mare, nu pot spune dar e mic pentru un comisar sef.Deci,daca nu esti bazata, iti recomand alta medota in politie.Scoala de agenti, e mult mult mai usoara, te poti ghita pe logistica, rutiera etc.Insa,sper ca vei inta la Academie happySanatate!

| callmebyflowers explică (pentru BVRNOUT):

Mulțumesc mult! Îmi poți câteva detalii despre Școala de Agenți?

| BVRNOUT a răspuns (pentru callmebyflowers):

Ea nu a facut Scoala de Agenti, dar te pot ajuta:http://www.scoalapolitie.ro/ADMITERE/precizari.htm