| Alinaana123 a întrebat:

Hei! Aș vrea să aplic pentru liceul militar.Este greu pe partea de învățat? După ce termini liceul, ce poti sa ajungi? As putea sa incerc sa aplic undeva in strainatate? Dacă puteți să-mi răspundeți. Multumesc frumos!

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ionela mamă, dacă vrei să aplici "undeva in strainatate", mai bine rămâi la un liceu de la tine din oraș. Dacă vrei să faci carieră militară, VORBEȘTE cu cineva care e in sistem, pentru lămuriri

| Alinaana123 explică (pentru sierra1):

Multumesc frumos!

| sierra1 a răspuns (pentru Alinaana123):

Bafta

| Alinaana123 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc!

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Este un liceu vocativ, deci pribele de inscriere au trecut de muult, va trebui sa te interesezi pe la profesori ce exact ar trebui sa faci ca sa te inscrii prin februariebanul viitor. Cat despre strainatate, gandeste-te bine, in afara de romana s-ar putea sa stii engleza, si fea mai apropiata tara unde engleza este limba nationala este Anglia, deci nu ai avea sansa sa vii acasa cand ai vrea, si chiar si asa ar fi foarte costisitor

| kalex a răspuns:

Am prieteni la liceu militar:
- Pe partea de invatat nu este *foarte* greu, dar trebuie sa ai note foarte bune
- Dupa ce termini liceul, multe licee iti ofera posibilitatea sa ramai cu ei (politie etc)
- Nu iti recomand sa aplici in strainatate, o sa iti fie dor imens de parinti si de prieteni, si de obicei acolo scoala militara e mult mai severa.