| ydcgderimonxiiducbrn a întrebat:

Hei! As vrea sa merg la un casting pentru modele. Se cere sa am minim 13 ani ( ii implinesc peste 7 luni ) Inaltimea mea este de 1.62. Se cere sa am 1.73. Credeti ca am sa cresc 11 centimetri in 7 luni?

Răspuns Câştigător
| WalkerAW a răspuns:

Nu poti, in 7 luni poti creste, daca mananci normal aproximativ 1-2 centimetr.
Cred ca ai reusi sa cresti 11 (in 7 luni)daca mananci extrem de sanatos, nu consumi E-uri, nu consumi coloranti sau alte chestii non-naturale.
Poti incerca sa mananci mai mult din manacarea mamei, apoi sa faci mult sport...Pe scurt, sa iti utilizezi corpul la maxim
FUNDA?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, din pacate nu poti sa cresti 11 centimetrii in 7 luni, cel mai probabil si realistic sunt 2-3 cm doar.

| Hallyustar a răspuns:

Depinde de organism, eu m-am dezvoltat brusc, la sfarsitul anului scolar eram mai scund decat o colega cu un centimetru, maxim 2, și când a început un nou școlar eram deja cu multi centimetrii mai înalt decât ea. Deci există șanse.

| Mbappe a răspuns:

În 7 luni vei crește un centimetru sau doi, maxim.