| n4m3x a întrebat:

Hei! Cat de dificil sa termini o postliceala sanitara? Cum este examenul de absolvire si in ce consta? Am inteles ca sunt mai multe probe? Care sunt acestea?
Cine ma poate lamuri? Ofer funda!

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dificila o fac profesorii, nivelul tău de învățare, cat de bine și de mult îți dorești meseria asta.
Ai o proba teoretica, un examen și una practica. Plus lucrarea de diploma.

| n4m3x explică (pentru Catrice):

4 probe? cum adica?

| Catrice a răspuns (pentru n4m3x):

Trei. Proba teoretica o reprezinta examenul.
Partea practica unde îți alegi subiectul din mai multe variante numerotate (fără sa le vezi ordinea).
Prezentarea lucrării de diploma.