| n4m3x a întrebat:

Hei! Caut un loc de munca (fara experienta), dar nu ca vanzator sau orice angajat care se ocupa cu o casa de marcat. Ofer funda pentru cele mai bune idei.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme, ca neavand experinta nu te baga nimeni in casa de marcat sau ca vanzator, poate ca asistent de vanzari, unde pui marfa pe raft, organizezi treaba in deposit, speli pe jos samd.
Mai pot gasi de munca la sere si gradini, fiind doar munca fizica, unde necalificatii sunt indicati.
Joburile le gasesti in ziare, sau online, la agentiile de recrutare a fortei de munca.

| n4m3x explică (pentru Violleta2022):

Chiar am gasit cateva locuri ca asistent de vanzari, dar credeam ca ocupandu-se cu vanzarile, se ocupa si cu casa de marcat. zici ca nu? mai multe detalii...

| Violleta2022 a răspuns (pentru n4m3x):

Un asistent de vanzari este practic un ajutor de vanzator, doar ca s-a ales o denumire mai pompoasa, sa sune mai frumos.
Munca ar fi: sa pui marfa pe raft, sa faci curat in magazin si magazie, practic orice esti pus sa faci, cu exceptia servicii clientilor si folosirea casei de marcat.

| n4m3x explică (pentru Violleta2022):

In descrierea unor anunturi scrie ca se ocupa si cu o casa de marcat... sad

| Nimeni10 a răspuns:

Du-te in străinătate, aici trebuie sa te lupți cu morile de vânt.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Fara experienta, dar cu pretentii vad. Ai putea opta pentru distribuire de pliante, ospatar, angajat la un lant de fast-food (KFC, McDonalds), receptioner, angajat la call center.