| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Cei care stați la cămin, în afară de plata chiriei și mâncare ce mai trebuie plătit? Curentul, apa și gaza le plătesc tot studenții?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Curentul, apa si gazul sunt incluse in plata lunara a caminului.
Doar cei de la buget au acces pe gratis la camera, mancarea de la cantina si evident cheltuielile de apa, gaz si curent.

Tu-ti cumperi caretela de mancare la cantina studenteasca, ori iti cumperi singur alimente si-ti gatesti in camera sau la sala de mese din camin.

Alte cheltuieli: plata telefonului personal, a internetului de pe laptop sau telefon, plata transportului in comun si cheltuielile ocazionale: iesitul in oras, la cinema, cumpaart medicamente, imbracamite, incaltaminte, cadou pentru veun amic sau familie samd.