| Plushul a întrebat:

Hei.Daca fac facultatea in Iasi; aici imi sustin examenul de licenta...Pot face masterul la Bucuresti? Mersi

Răspuns Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Locatia studiilor de nivel master poate fi aleasa oriunde in Romania sau in strainatate! Ceea ce trebuie sa stii este faptul ca nu te poti inscrie la un program de studii masterale decat in domeniul studiilor de licenta sau intr-un domeniu inrudit cu cel al studiilor initiale(de licenta). Spre exemplu : daca detii o diploma de licenta in domeniul stiintelor umaniste si arte(filologie,filozofie,istorie, studii culturale, arte, teologie, arhitectura) nu te poti inscrie la un master in domeniul stiintelor ingineresti, in domeniul stiintelor biologice/ biomedicale sau in domeniul matematica/ stiinte ale naturii.

| Plushul explică:

Da, mi-am dat seama big grin.

2 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Bună. Da, se poate face oricunde vrei tu masterul.

| leapșa a răspuns:

Da, n-ai treaba.