| AlleLoveGreen a întrebat:

Hei, dacă voi ați vedea o asistenta medicala/ recepționistă / orice alt membru al unei clinici medicale cu parul verde sau albastru ce părere v-ați face despre ea? Sau ce părere ar avea oamenii mai "învechiti" în gândire? Șeful meu îmi spune sa nu ma mai vopsesc verde, se gândește ca ma judeca pacienții și insista sa nu ma mai vadă asa. Sunt verde de mai bine de 6 ani și nu am de gând sa îmi schimb culoarea parului pentru ca asa vrea șeful la munca. Ma gândeam sa îl prind în coc și sa îl acopăr cu ceva, dar nu renunț la verde. Totuși, ce ar putea sa transmită culoarea parului meu unui pacient?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Boneta pe cap, sau batic si nu se mai vede.

| Eireann a răspuns:

Teoretic nu ar trebui sa fie nici o problema dar in realitate trebuie sa te gandesti ca o sa ai contact cu multi pacienti in varsta deci oameni care sunt obisnuiti cu o anumita imagine a unui cadru medical.

| contnou89 a răspuns:

M as gândi ca e satanista sau roakerita, stereotipurile clasice