| EmaIulia a întrebat:

Hei, de mică visez să devin actriță iar după ce termin clasa a 8-a aș vrea să dau la un liceu de actorie. Știe cineva în ce constau probele de eliminare și dacă este obligatoriu desenul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Desenul este obligatoriu la facultatea de arhitectura, nu la actorie!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La actorie trebuie sa ai medii foarte mari, peste 9 si sa stapanesti foarte bine limba romana, cu gramatica ei.
Dictia este o alta problema la care trebuei sa lucrezi, ca vocea ta sa fie clara si sa vorbesti perfect si corect romaneste.

| EmaIulia explică (pentru Violleta2022):

Pentru mine desenul este o problemă, știi dacă este obligatoriu deoarece eu nu știu să desenez

| EmaIulia explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc mult ❤️

| Violleta2022 a răspuns (pentru EmaIulia):

Desenul este obligatoriu la facultatea de arhitectura, nu la actorie!