| Adda0513 a întrebat:

Hei, deci nu știu cum să vă spun, dar iubesc actoria! Și aș vrea să joc în ceva film/serial/videoclip, dar să fie prin Constanța. Am 14 ani și nu prea găsesc nimic. Idei?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mergi la teatrul din Constanța.
Cauți pe dna secretară.
Întrebi dacă la vreo piesă nu au nevoie de figurație, roluri mici, pe care le poți juca dta.
Ei te vor înregistra în baza lor de date, și te vor invita.
Ar fi un început.
Eu când eram în liceu, aveam un profesor de matematică pasioonat de teatru. El a făcut o echipă mică de teatru de amatori și am ajuns noi elevii, să jucăm piese grele de Cehov.
Astel te poți duce la profesoara voastră de limba română și să propui asta, să jucați o scenetă simplă. Apoi găsiți pe cineva cu videocameră în jurul vostru să facă înregistrarea și o puneți apoi pe You Tube.
Dacă profa de română nu vrea să se implice, mergi din nou la teatru la dna secretară și spui, uite suntem noi, 5 elevi (îi cauți dta în școală cu un mic afiș aprobat de direcțiune) care căutăm un domn, doamnă actor de la dvs, să conducă o echipă de teatru de amatori din școala noastră ( din nou vorbești cu directorul scolii înainte). Și se va găsi cineva.
Sau un fost actor acum la pensie.
Vezi câte idei sunt!

2 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Trimite o scrisoare de intenţie la Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică I.L. Caragiale de pe strada Matei Voievod nr. 75 - 77 sector 2 din Bucureşti.
Cred ca ar fi bine sa te adresezi la secretariat, ei sigur îţi pot da un răspuns calificat.

| sadrian46 a răspuns (pentru gogu220):

Dar el este din Constanța și încă elev, el ar vrea să joace teatru acum.