| Sibuna a întrebat:

Hei.happy! Deci sunt confuza.thinking Imi place mult actoria.:X. Si as vrea sa ma duc la niste cursuri din orasul meu dar e cam scump si nu stiu daca ar merita. Adica azi spun ca ma duc si maine ma descurajez si spun ca n. o sa am nici o sansa.Am 15 ani si inca de mica ma gandesc la ce o sa fac in viata. In clasa a 8-a ma gandeam sa ma duc la niste castinguri pentru reclame sau chiar pentru serialele ce ruleza pe Acasa. Stiu ca au organizat acum cativa ani niste castinguri. Orcum intrebarea mea e daca sa ma duc sau nu la acele cursuri? Si ar fi o meserie de viitor? Mai ales daca as pleca in America acolo unde sunt pe toate drumurile actori. Si asta ma descurajeaza rau.sad. Orcum dau funditawinking.:*!

Răspuns Câştigător
| xClementine a răspuns:

Hei! big grin Si eu vreau sa dau la actorie, mai precis in Cluj si sunt de aceeasi varsta cu tine. happy La mine in oras s-a format un fel de grup al actorilor in devenire si se organizeaza cursuri, dar depinde si de la cine inveti. La noi de exemplu profesorii sunt actori la teatru, deci probabil ca e la fel si la voi. Oricum, inapoi la subiectul discutiei, parerea mea e ca ar trebui sa urmezi niste cursuri de actorie, dat fiind faptul ca vrei s-o iei pe drumul asta. Nu e o meserie de care ar trebui sa-ti fie rusine, trebuie sa faci ceea ce-ti place! big grin Add la : gonnasoakupthesunx si mai vorbim. :}

3 răspunsuri:
| lifeisperfekt a răspuns:

Singurul sfat pe care pot sa ti-l dau este sa nu te dai batuta niciodata, daca acesta este visul tau nu trebuie sa te descurajezi niciodata, tu stii foarte bine ca asta iti doresti si ca la asta esti buna si nu trebuie sa lasi batuta.Asculta-te doar pe tine,asculta-ti inima ta, vezi ce-ti va spune ea.Dar ti-am zis sa nu te lasi batuta, acesta este sfatu meu.Este foarte frumos cand oamenii au vise asa de frumoase ca ale tale si foarte urat cand se decurajeaza happy.Eu iti urez multa, multa bafta in continuare si nu te lasa batutahappy. SUCCESSSSS!happy si ai incredere in ce poti tu sa faci si mai ales ce vrei tu.Ma bucur daca te-am putut ajuata!happy.Pa!happy

| soniad a răspuns:

Iubita daca simti ca asta vrei sa faci eu zic ca ar trebui sa te legi de orice fir de ata si sa faci orice crezi ca te indreapta spre telul tau. Nu te lasa descurajata de altii si mai ales nu te descuraja singura pentru ca mai bine castigi pe viitor mai putini bani din ceea ce faci cu placere decat mai multi bani dar sa fii nefericita cu ce faci.Asta e parearea mea. Oricum mult succes in ceea ce te decizi sa faci. pupii

| Mira99 a răspuns:

Paii.daca tu stii ca poti face ceva bun din chestia asta in viitor...este OK...eu zic sa incerci. daca tu spui ca iti place[asta conteaza cel mai mult] incearca si o sa vezi.winkinghappySper ca te-am ajutat!; d