| adela2012 a întrebat:

Hei. Din ce am citit am inteles ca s-a eliminat acel barem de inaltime la politie? Deci acum nu se mai tine cont de inaltime daca vrei sa intri in acest domeniu?

3 răspunsuri:
| JaneEyer a răspuns:

Nu se mai ţine cont de înălţime începând cu anul acesta.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se tine cont de inaltime, de unde ai inteles tu nu se stie, dar legea este clara pentru toata lumea, altfel ar veni si piticii de 1.40m sa intre in Politie.
Deci, se tine cont de inaltime, fiind proba eliminatorie daca nu corespunzi baremului.

| Stefan1992m a răspuns:

Nu se mai tine cont de inaltime. Legea a fost data acum 1 saptama cu aproximatie.