| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Doresc să pun această întrebare aici în speranța că există cineva care deține vreo informație utilă.
Mi-aş dori să dau la poliție însă din câte am auzit referitor la fișa medicală, dacă există cicatrici și semne observabile acestea nu prea se trec cu vederea. Eu am la sprânceană o cicatrice care se poate observa cu ochiul liber. Credeți că aș putea trece de vizita medicală în situația dată? Dacă cunoaște cineva vreo informație despre acest subiect, rog să mă informeze și pe mine în legătură cu astahappy
Eu nu am văzut niciun polițist cu vreo cicatrice/semn de "bună purtare" in zona fețeilaughing)

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Zice asa: "sa nu aiba tatuaje sau semne ornamentale in zona neacoperita de tinuta de vara..." Deci n-are nici o legatura cu o rana. Rana nu este nici tatuaj, nici semn ornamental. Citeste pe aici: https://bit.ly/3evq4Aw

| Raisa22 a răspuns (pentru Salontanul):

Despre aceleași informații am știut și eu, dar am înțeles de la o cunoștință care lucrează în acest domeniu că în regula respectiva intră și cicatricile, alunițele, rănile pe care le poate avea o persoana,
dacă sunt vizibile ele pot reprezenta o piedică, din câte am auzit...

| Salontanul a răspuns (pentru Raisa22):

Poti intreba un medic de la un Centru Militar Judetean de la voi din judet.