| ionut16001235 a întrebat:

Hei! La Academia de Politie îți alegi specializarea la fel ca în cazul liceului sau la sfârșit, după medie?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce toti vreti sa dati la politie? Ce este asa de special acolo, sa lucrezi cu hotii, si criminalii? Cu pușcăriasii?

| Sonia822 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Fiecare cu pasiunile si abilitatile sale, daca tu n-ai fost compatibil, nu inseamna ca altii nu sunt!

| vmalex21 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cum de ce? Pentru munca puțină la stat, salariu baban, avantaje cu nemiluita si fala si renume ca vezi doamne ei sunt milițieni.Nu ca amaratii care baga tare la privat pe 2000 de lei, trebuie sa faca performanta si pensie la 65 de ani. Daca maine ar fi dat un decret prin care milițienii ar primi salariul minim pe economie fara niciun spor sa ii vezi cum se vor reprofila si cum va bătea vântul prin curțile școlilor MAI precum se intampla in epoca guvernului Boc.

| Bizon95 a răspuns:

Poti sa dai telefon la secretariat si sa intrebi
noi aici, toti "iubim" Militienii... GRUPA MARE!

| Fărănume2504 a răspuns:

In anul 2 iti alegi specializarea : rutiera, investigatii criminale, criminalistica etc