| SquidFTW a întrebat:

Hei! La vara, in iunie fac 16 ani si vreau sa ma angajez, de preferabil ospatar/ ajutor de ospatar(din cate stiu nu te angajeaza ca ospatar part time) in Sibiu, daca stie cineva vreun restaurant care angajeaza minori, va rog sa mi ziceti si mie, pentru ca eu nu prea gasesc nimic. Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Dandinelle a răspuns:

Nu este exclus sa fii angajat ca ospatar intr-o cafenea care nu vinde bauturi alcoolice, in principiu de asta nu se angajeaza minori la restaurant. Dar e stresul mare si trebuie sa ai mare grija pentru ca muncesti cu bani si rest. Incepe de prin Aprilie-Mai sa te duci pe la cafenele, sa aplici pentru job de vara sau macar sa intrebi daca s-ar putea pentru ca de abia astepti sa muncesti si sa capeti experienta (atitudinea conteaza cand te vinzi asa fara experienta)