| Renata2001 a întrebat:

Hei...pot intra într-o academie militară cu studiile facute făcute într-un un institut profesional? De ex. La west point academy? Sau e nevoie de liceu?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Singura femeie absolventa West Point Academy este asta: http://www.gandul.info/......v-11068992 A fost recrutata din Academia Trupelor de Uscat Sibiu. Ori acolo trebuie sa ai liceul cu Bacalaureat.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

In Romania daca ai diploma de bac poti intra la orice vrei tu.Acum nu te arunca la studii in strainatate ca nu ai nicio sansa.