| gomen a întrebat:

Hei. Se merita sa devi arhitect in România? Pentru ca vreau sa merg la un liceu de arte, profil arhitectură. Nu imi e frica ca nu o sa devin arhitect, imi e frica ca nu voi avea de lucru si voi face liceu si facultate aiurea. Doar daca ma pun sa invat engleza si sa merg in strainatate.:/ Doresc sa fac si facultate neaparat pentru ca doar cu liceul nu voi putea primi un salariu incat sa ma pot intretine, sa am o casa, familie, sa imi pun in practica si celelalte pasiuni pentru umplerea satisfactiei, etc. Ai mei au spus ca "faci bani frumosi" ca arhitect, si nici nu ma tem de studii, de tot ce imi e frica e ca voi ramane fara lucru. Iar altundeva nu stiu unde as putea merge. Imi place astronomia, anatomia, psihologia, filozofia. Ma gandeam ca as "putea" deveni cercetator. Sau asta sa fie doar un hobby? Da, ma intreb pe mine pentru ca nici eu nu stiu. :/

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Meseria de arhitect este buna si cautata.
Tu trebuie sa devii foarte bun in meserie, iar atunci poti castiga foarte mult.
(facultate + minim 10 ani experienta)

| Adry05 a răspuns:

Suntem intr-o era de continuu constructii, chiar crezi ca nu-s cautati arhitectii?!

| alina2k18 a răspuns:

Ca sa devii arhitect trebuie sa faci si facultatea [ vezi ca dureaza 6 ani ].
Tu nu ai inceput nici liceul totusi...
Nu ai cum sa ramai fara lucru daca esti mai bunwinking ca altii.
Garantat 100%.

| Lioana a răspuns:

Da. E o meserie buna.

| Elena9328 a răspuns:

Chiar se merită și se caută. Numai că durează până ajungi acolo. Însă dacă ești dispus să faci tot efortul și chiar iubești ceea ce vrei sa faci. Nu ezita. Mult succes.

Răspuns utilizator avertizat