| WatermanTheWritter a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa ma inrolez in Afghanistan. Ce ar trebui sa stiu si sa am la cunostinta? Cat se castiga? Cum merg lucrurile pe acolo, sau chestii de genul acesta.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, varsta minima de inrolat in aramata este 18 ani
Apoi, Romania nu trimite soldati in Afganistan... deci, nu ai nici o sansa sa lupti acolo.

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Te crezi in SUA aici?

| christall a răspuns:

Poti sa te duci multumit ca o sa castigi niste bani, dar acolo e riscant. Sunt militari care s-au intors in scaun cu rotile, altii mutilati si altii chiar au murit. Stai tot timpul cu frica ca sa fii atacat, ca o sa sara in aer o masina capcana sau ca va fi atacat convoiul de catre inamici cu rachete sau capcane. Nu merita toti banii de pe lume!

| WatermanTheWritter explică (pentru christall):

Ai dreptate, dar amintirile sunt mult mai importante decat experienta in sine.

| Al999 a răspuns:

In primul rand mai ai de asteptat un an ca sa te inrolezi in armata iar dupa o anumita vechime vei putea merge in teatrele de operatii(Afganistan, Irak.).
Iar din cate stiu eu se dau foarte multe teste inainte pentru a vedea daca esti apt din punct de vedere mental.