| ShøØtYøu a întrebat:

Hei TPU,am cateva intrebari legat de medicina militara... Daca doresc sa urmez medicina militara,dupa as putea lucra pentru armata,sa plec in misiuni etc? Daca da,in ce conditii? Si m-ar interesa daca as putea lucra pentru armata facand medicina"simpla"ca sa zic asa, sau daca as putea intra la o fac.de medicina militara in alta tara? Thx.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, daca esti medic militar poti pleca in misiuni, dar numai acolo unde considera armata. Si medic la o unitate militara din tara tot misiune este.

| ShøØtYøu explică (pentru neutrino):

Si legat de a 2-a parte a intrebarii:daca s epoate face facultatea de medicina in alata tara, ai vreo idee?