| Sorryeees a întrebat:

Hei tpu.Am nevoie de ajutor.Sunt clasa a 7-a doar ca imi fac griji pentru viitorul meu.Nu stiu la ce liceu sa ma duc.Eu as vrea sa ma duc la Liceul Tehnologic Nicolae Balcescu Voluntari.Dar faza e ca vreau sa intru la filologie. Exista acest profil la acest liceu? Si as mai vrea sa intreb ceva,din ce materii se da bacul si cate ore de mate o sa am pe saptamana? Dau funda, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Mascarici07 a răspuns:

Daca vrei sa faci ceva la liceu, un profil care te reprezinta, spune-i mamei tale asta. Ea o sa faca lista aceea cu liceele pe care le doresti si mai ales PROFILUL la care vei studia timp de 4 ani. Daca nu esti bun la matematica du-te la un profil ce nu are mate. Dar nu uita, mama ta face lista aia in clasa a 8a, dupa ce dai examenul, si spune-i la ce profil ai vrea.

Bafta multa in viata.

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Tu pregateste-te pentru examene, invata bine la ce stii ca esti evaluat si invata si la restul ca nu strica. Vezi la sfarsitul clasei a 8-a ce ar fi in regula sa urmezi. Eu iti recomand ceva pe profil real sau chiar economic, de ce nu. Ramane la alegerea ta! Spor la scoala!

| Sorryeees explică (pentru Donsavas):

Mersi mult pentru sfat.O sa tin cont.Mersi ca m-ai ajutat

| Donsavas a răspuns (pentru Sorryeees):

Eu iti multumesc, pentru apreciere! happy