| DeadlyBlackRose a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi de la voi. Sunt in clasa a VIII-a si inca nu stiu sigur pe ce profil sa merg la liceu. Vreau sa urmez o cariera in domeniul auto, de preferat design auto. Am auzit ca cel mai bine ar fi sa merg pe mate-info, dar totodata aud cum oamenii se vaita de bacul care este foarte greu pe acest profil, iar mie parca imi e putin frica. Cum am spus si la inceput, vreau niste sfaturi de la voi. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

Daca esti bazat pe mate si pe PC si iti place, du-te la mate info, doar ca bacul este infernal, e alt nivel la matematica, trebuie sa "te plimbi " prin mate, iar materia este, nu grea, iti trebuie macara, ok! Si eu am ales cariera auto, asa am simtit, am terminat liceul auto "Iuliu Maniu", si dupa ce am terminat, am profesat 5-6 ani si m-am apucat de ingineria constructiilor, la 18-22 de ani iti vin multe idei nastrusnice! Faci exact ce simti tu ca esti capabil sa termini, macar sa iei bacul, dupa ....vezi tu ce faci!

3 răspunsuri:
| Jojo4567 a răspuns:

Pai te descurci cu matematica?

| DeadlyBlackRose explică (pentru Jojo4567):

Eu zic ca da. Am in general note de 8 si 9, chiar daca geometria nu o inteleg mereu