| Mirunaa22 a întrebat:

As dori sa nu ma luati in ras pentru ceea ce urmeaza sa spun, dar sunt hotarata sa fac tot ce pot sa imi fac visul adevarat.Ce vis? Visul de a fi criminalista(stiu, e absurd sa auzi asta de la o fetita de 13 ani) Ideea e ca vreau sa fac facultatea in SUA deci nu stiu ce studii implica asta.As dori sa nu dati linkuri pentru ca deja m-am uitat si nu am gasit nimic folositor. Tind si sa spun ca la cei 13 ani ai mei nu am o conditie fizica buna, dar sunt hotarata sa schimb asta.Inca un lucru, stiu deja ce e un criminalist, atat avantaje si dezavantaje si ce implica aceasta meserie deci as dori doar sa stiu ce studii implica acest job in SUA. Multumesc si o zi frumoasa TPU

Răspuns Câştigător
| Osneros a răspuns:

> As dori sa nu dati link uri pentru ca deja m-am uitat si nu am gasit nimic folositor.
Nu te-ai uitat bine, dar era de așteptat. Informațiile utile sunt "ascunse" de informații inutile și chiar incorecte.

Nu ai nevoie de condiție fizică, că n-ai de fugit după criminali.

Programul de la facultate legat de criminalistică se numește "forensic science", te las să cauți tu universități care oferă așa ceva.

Ca fapt divers, nu ți-aș recomanda SUA. Traiul e foarte "hit or miss": ori trăiești regește, ori nu-ți permiți asigurare de sănătate, nu prea e loc între. Plus că studiile universitare sunt îngrozitor de scumpe și nu sunt cu nimic mai bune decât multe universități din multe alte țări, unde sunt gratis sau maxim câteva mii de euro pe an.

| Mirunaa22 explică (pentru Osneros):

Eu m-am gandit la SUA pentru ca stiu ca acolo salariile criminalistilor sunt destul de mari.Nu vreau sa ma limitez la putin, macar sa risc. Daca tot vreau sa muncesc pentru asta macar sa nu fie degeaba. Plus ca am crezut ca poate sunt si mai multe locuri acolo decat in Romania. =)

| Mirunaa22 explică (pentru Mirunaa22):

La post ma refer