| Osd a întrebat:

As vrea sa fac cursurile scolii de arbitri de fotbal. Credeți ca am șanse sa reușesc în condițiile în care sunt fata, iar asta e lumea bărbaților?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Daca te pregatesti temeinic, ai sanse. Am trecut de vremurile in care femeia era discriminata. Am vazut femei arbitrand la centru in fotbalul mondial. La noi am vazut doar tusiere. Totusi, sper ca ai in vedere ca te bagi intr-un domeniu destul de salbatic. In liga judeteana, pe unde, cu siguranta vei trece, nu e foarte placut sa fii inconjurat de zeci, poate chiar sute de oameni, majoritatea inculti, care urmaresc meciul din tribune si care deseori adreseaza, stim cu totii ce cuvinte, arbitrilor si de alti 22 de destepti recalcitranti carora daca nu le convine ceva, sunt gata sa isi verse frustrarea pe tine si stiind ca singurii tai aliati sunt ceilalti componenti ai brigazii de arbitri si cate un jandarm sau doi-trei politisti de-ai zonei. Chiar si barbatilor le este foarte greu sa suporte umilintele la care sunt supusi. Un arbitru bun trebuie sa vada foarte bine si sa auda foarte prost happy

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai asistente sunt femei parca in liga 1, deci de ce nu

| ItachiUchiha69 a răspuns:

Eu zic ca ai avea... Ca daca stai putin sa te gandesti si fetele joaca fotbal