| jmk538 a întrebat:

Aş vrea sa stiu ce facultati poti urma daca termini un liceu cu profil economic? In situatia asta e putin mai complicat,adica un colegiu national in care profilul economic este mai diferit fata de celelalte(mate-info,stiinte,filo). Acest profil este tehnologic, dar este introdus intr-un colegiu..am inteles ca este mai complicat si ca nu ai asa de multe obtiuni ca şi cum ai termina un Colegiu Economic.Deci ce facultati poti urma?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti urma orice facultate vrei, profilul de liceu nu este asa impoartant, doar te poate ajuta la admiterea in facultate, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.